Wirtualny Kulig 2

To druga edycja czterotygodniowej akcji charytatywnej, która odbywa się w terminie 30.01. do 27.02. 2022 roku.

O co chodzi?

Akcja jest formą zabawy, choć ma szczytny cel. Udział w akcji jest bardzo prosty: dołącz swoje wirtualne sanki do naszego kuligu i poleć w podróż do gwiazd. W kosmicznym zaprzęgu odbędziesz wirtualną podróż do oddalonych planet, a w dowód wdzięczności otrzymasz od nas gwiazdkę z nieba – szczegóły poniżej.

Zasady dołączania sanek

Wystarczy wpłacić dowolną kwotę z dopiskiem Kulig na konto Fundacji Niesiemy Nadzieję – organizatora akcji. Każda wpłata to jedne sanki w kuligu. Możesz oznaczyć doczepione sanki swoim zdjęciem, imieniem lub inicjałami, w ten sposób będziesz widoczny w kuligu.

Cel akcji

Zgromadzone środki nie zostaną przeznaczone na spektakularny, dobrze sprzedający się w mediach cel, jakich wiele jest realizowanych. Celem tej akcji jest bezinteresowna, stała pomoc podopiecznym Fundacji Niesiemy Nadzieję. To grupa ponad 60 dzieci z Wielkopolski, bardzo chorych lub/i z niepełnosprawnością, które każdego dnia potrzebują regularnej pomocy, kosztownych lekarstw, środków medycznych, zabiegów rehabilitacyjnych itp.

Co się będzie działo?

Akcja Wirtualny Kulig 2 to wirtualna podróż do gwiazd, w czasie której nasz zaprzęg zatrzyma się na czterech przystankach.

 1. Trasa. Nasz kulig wyruszy w kosmiczną podróż z planety Ziemia 30 stycznia br., by w każdą, kolejną niedzielę docierać do przystanku na jednej z planet: Mars, Wenus, Merkury i Saturn.

 2. Przystanek kuligu. To krótka ok. 15-20 minutowa audycja emitowana w niedzielę o godz. 18.00 na facebooku Fundacji i kanale Youtube.

 3. Program audycji. W czasie audycji m.in. dowiecie się kilku ciekawostek na temat odwiedzanej planety, posłuchacie o czym marzą zaproszone do programu gwiazdy. Odbędzie się także finał całotygodniowych licytacji oraz losowanie upominków dla uczestników kuligu.

 4. Licytacje. W każdym tygodniu akcji będą odbywały się licytacje wartościowych przedmiotów lub cennych nagród

 5. Losowanie upominków. Podczas każdej audycji będziemy rozdawać upominki, otrzymają je wylosowani przez nas uczestnicy kuligu, którzy w mijającym tygodniu dołączyli swoje sanki. Możesz stać się właścicielem zegarków, biżuterii, markowej odzieży, voucherów do renomowanych restauracji, gabinetów odnowy itp.

 6. Nagroda główna. Podsumowaniem Wirtualnego Kuligu 2 będzie wspólne spotkanie organizatorów i uczestników akcji. Podczas tego spotkania wylosujemy jednego spośród wszystkich uczestników kuligu, który otrzyma nagrodę główną.

Korzyści z udziału w akcji

 1. Każdy uczestnik kuligu otrzymuje gwiazdkę z nieba – o czym zaświadcza przekazany drogą mailową piękny certyfikat (dokument pdf)

 2. Każdy uczestnik zasiada w wirtualnych, oznakowanych sankach, które mają kształt rakiety

 3. Każdy uczestnik bierze udział w cotygodniowym losowaniu wartościowych upominków

 4. Każdy uczestnik może licytować cenne, spersonalizowane gadżety i nagrody

 5. Każdy uczestnik bierze udział w losowaniu wartościowej nagrody głównej

 6. Każdy uczestnik pomaga swoim udziałem potrzebującym, chorym dzieciom – bezcenne.