WIRTUALNY KULIG

Akcja charytatywna

1 –  28 lutego 2021 r.

Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania pana Jacka Jaśkowiaka

 

Co to jest Wirtualny kulig?

Był to cykl czterech spotkań odbywających się ze względu na pandemię , wirtualnie. Na każdym z przystanków widzowie mogli wysłuchać wywiadu z gościem specjalnym, a także odwiedzić ciekawe miejsca. Poza tym każdemu spotkaniu towarzyszyły konkursy z nagrodami oraz licytacje. Akcja trwała od 1 do 28 lutego. Każdej niedzieli mogliśmy spotkać się wirtualnie poprzez stronę fundacji na Facebooku, w godzinach 18.00 -20.00

PRZYSTANEK 1 –  „ADRENALINA I HARDCORE”

Podczas tego przystanku wspólnie odwiedziliśmy DeepSpot – najgłębszy basen do nurkowania na świecie. Mieliśmy zaszczyt poznać PanieMonikę Witkowską– himalaistkę żeglarka, globtroter, a także Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką dwukrotną uczestniczkę Igrzysk Olimpijskich, v-ce Mistrzynię Świata w biegu sztafetowym 4×400 m. kobiet. Nagrody do wygrania podczas tego przystanku to: piękny zestaw od Solar Company S.A., śliczna biżuteria od YES, a także jeszcze niedostępne w sprzedaży książki Moniki Witkowskiej i porada prawna mecenasa.  Przedmiotem aukcji był pobyt voucher na dobowy pobyt w hotelu i kurs nurkowania w DeepSpot.

PRZYSTANEK 2 – „W POSZUKIWANIU PRZYGÓD”

W Walentynki miał miejsce drugi przystanek akcji charytatywnej Fundacji Niesiemy Nadzieję i Lions Club Rotunda „Wirtualny Kulig „.
Przystanek ” W poszukiwaniu przygód „, dostarczył widzom atrakcji związanych z wizytą w Muzeum Arkadego Fiedlera i rozmową z synem podróżnika, a także wywiadem z podróżnikiem – Panem Jackiem Palkiewiczem.
Dodatkowo mogliśmy obejrzeć filmik przedstawiający Artura Koniecznego, który jest niepełnosprawnym pracownikiem Fundacji. Jak również posłuchać historii Dominika Dąbkiewicza, który zawodowo związany jest z Fundacja. Obaj są autorami strony dedykowanej akcji, a także filmików i grafik. Ich praca zasługuje na uznanie, ponieważ obaj cierpią na postępujący zanik mięśni. Jeden obsługuje komputer wzrokiem, używając do tego specjalnego oprogramowania, drugi kciukiem. W przypadku Dominika pokazane zostały piękne obrazy jego autorstwa, tworzone na komputerze.

PRZYSTANEK 3  „CESARZ TO MA KLAWE ŻYCIE”

W niedzielę 21 lutego miał miejsce trzeci przystanek akcji charytatywnej „Wirtualny kulig „. Tytuł spotkania” Cesarz to ma klawe życie „. Podczas przystanku w Bibliotece Miejskiej w Głogowie mogliśmy posłuchać ciekawostek o Zamku Cesarskim w Poznaniu. Wysłuchaliśmy ciekawej rozmowy z Panem Krzysztofem Materną. Poznaliśmy Pana Kazia, który jest podopiecznym fundacji i maluje piękne motyle. Jacek, nasz pracownik pięknie o Panu Kaziu opowiadał. Były anegdoty, konkursy z nagrodami, super atmosfera. Akcji towarzyszyła licytacja książki naszej noblistki, Pani Olgi Tokarczuk z osobistą dedykacją.

PRZYSTANEK 4 „UCZTA DLA KONESERÓW”

W niedzielę miał miejsce finał akcji charytatywnej 'Wirtualny kuligu”
Zebraliśmy ponad 25 tysięcy złotych. Pieniądze te wykorzystamy na zakup leków i środków medycznych dla podopiecznych. Odwiedziliśmy: najgłębszy basen do nurkowania na świecie Deepspot, Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, CKZ w Poznaniu oraz Hotel Bazar. Podczas przystanków towarzyszyli nam między innymi: Monika Witkowska i Jacek Palkiewicz – podróżnicy, Krzysztof Materna i Tomasz Raczek. Dobrym duchem akcji była Joanna Kulig. Akcję w aukcjach wsparli Przyjaciel Fundacji Marcin Dorociński, a także Olga Tokarczuk. W kuligu pojechało 158 sanek. W sankach gościnnie zasiedli także rektor UE w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski oraz lekkoatletka Patrycja Wyciszkiewicz – Zawadzka.

MORSOWANIE Z KULIGIEM:)

Naszą akcję charytatywną wsparła grupa PnB Morsy, która zdecydowała się podczas morsowania zbierać dla nas pieniążki. Akcja zakończyła się piękną kwotą 694.22 zł. Pięknie dziękujemy. Wasze dobro ogrzało mocno Nasze serca:)


PODSUMOWANIE

Akcja charytatywna „Wirtualny kulig”, która trwała przez cały luty zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy ponad 25.000 tys. zł na zakup leków i środków medycznych dla naszych podopiecznych. Akcja miała zasięg międzynarodowy (3 kontynenty, 9 państw). Wpłaty wpłynęły z Polski, Francji, Estonii, Węgrzech, Kanady, Japonii, Niemiec, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Kulig zawitał do najgłębszego basenu na świecie Deepspot, Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, Zamku Cesarskiego w Poznaniu oraz Hotelu Bazar. Gośćmi specjalnymi byli Monika Witkowska, Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Materna i Tomasz Raczek. Wizerunkowo akcję wsparli Joanna Kulig i Marcin Dorociński oraz Olga Tokarczuk przekazując na licytację książkę „Księgi Jakubowe”. Gościnnie w kuligowych przystankach wystąpili rektor UE w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski oraz lekkoatletka i sprinterka Patrycja Wyciszkiewicz – Zawadzka. Nieoficjalnie pobiliśmy rekord Guinnessa, bo w naszym wirtualnym kuligu pojechało 158 sanki. Realizację przystanków streamowaliśmy z Firmy PR Prelite i głogowskich bibliotek. Renifery wykończone, bo pracowały ponad 2 tys. godzin ale jakie szczęśliwe:)

Co się działo podczas spotkań?
Na każdym przystanku spotkaliśmy wyjątkowych gości, którzy zgodzili się wziąć udział w naszej akcji. Nasi goście opowiadali Wam o swoich pasjach, przygodach, nietypowych i zabawnych sytuacjach, w których się znaleźli oraz jak sobie w nich poradzili.
Ponadto podczas każdego, niedzielnego przystanku, gospodarze miejsc, do których dojechał nasz kulig, specjalnie dla Was przygotowali niezwykłe, ciekawe historie, o jakich nie przeczytacie nawet w Internecie.
Nie zabrakło miłych dla ucha melodii, ciekawostek, konkursów, wszystko po to, abyście mogli przyjemnie spędzić niedzielne, zimowe wieczory.

Jak można było dołączyć do kuligu swoje sanki?

Mogliście dołączyć swoje sanki wpłacając dowolną kwotę, na rzecz Fundacji Niesiemy Nadzieję. Każda wpłata to jedne sanki w kuligu.
Wpłaty można było dokonać w dowolnym czasie przed lub po spotkaniu – według waszego uznania.

 

Wpłaty można dokonać online


Foreign payments PayPal or via bank transfer Fundacja Niesiemy Nadziejęul. Traugutta 3461-514 PoznańBGŻ BNP ParibasPL87160014041841 995770000001Kod BIC/SWIFT BGŻ BNP Paribas: PPABPLPKXXXPlease remember to include „KULIG” in the payment reference field.

 

lub przelewem bankowym:

Fundacja Niesiemy Nadzieję
ul. Traugutta 34
61-514 Poznań

BGŻ BNP Paribas
87 1600 1404 1841 9957 7000 0001

Pamiętajcie, by w tytule przelewu wpisać słowo: KULIG

Dlaczego organizujemy Wirtualny kulig?
Chcemy z waszą pomocą wesprzeć działalność Fundacji Niesiemy Nadzieję http://www.niesiemynadzieje.pl/.
Organizujemy zbiórkę funduszy na zakup lekarstw niezbędnych do codziennego życia dla nieuleczanie chorych podopiecznych, którymi zajmuje się ta fundacja.

Szykujcie sanki
Organizujemy najdłuższy, wirtualny kulig świata.

Jesteście nam potrzebni!

 

Mamy już

 

Partnerzy

 

 

Patroni medialni.